Kultura e gurit në Dukagjin

Dukagjini njihet si vendi ku mė sė miri janė tė ruajtura fortifikatat, kullat e gurit qė zakonisht kanė dy e tri kate .

Kėto ishin shtėpitė shqiptare nė tė kaluarėn, tė cilat shėrbenin pėr banim dhe zakonisht kishin mure...

Lexo më shumë
Vlerëso9 vlerësime mes 4.33

Komentet (1)

  • veton dabiqaj(para 8 viteve)

    A mundem me e dit qe per nje grup prej 10 vetave sa ka mundesi me kushtu

    1 Vlerëso mes 5

photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme