Vallëzimi i dervishëve

Ky ritual organizohet nga njėra ndėr sektet dervishe nė Kosovė. Gjatė kėtij rituali besimtarėt predikojnė pėr paqe dhe tolerancė pėrderisa qėndrojnė me fytyrėn e shpuar si pjesė tė ceremonisė sė kėtij...

Lexo më shumë
Vlerëso10 vlerësime mes 4

Komentet (1)

  • lionelA(para 6 viteve)

    ju nuk jeni richtiger muslimm ju jeni krejt magjistar pisaa mare tju vije prej allahut se qka beni ju

    2 vlerësime mes 4.5

photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme