Manastiri i Deçanit

Manastiri I Deēanit ndodhet nė afėrsi tė Deēanit, ėshtė ndėr objektet mė tė rendėsishme kulturore nė vend. Ky manastir i takon shek 14 –tė dhe ėshtė nėn mbrojtjen e UNESKO-s.

Manastiri I Deēanit...

Lexo më shumë
Vlerëso9 vlerësime mes 3.89

Nuk ka asnjë koment


photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme