Bifurkacioni

Bifurkacioni ėshtė fenomen natyrorė kur njė lum ndahet nė dy degė dhe derdhet nė ujėmbledhėsa tė dryshėm detarė. Raste tė tilla natyrore nė botė janė vetėm dy.

Njė ėshtė nė Kosovė...

Lexo më shumë
Vlerëso10 vlerësime mes 2.8

Komentet (1)

  • Vata 49(para 6 viteve)

    Ky shkrim eshte nji falcifikim apo nji mos njohuri i vendit .Babgjyshi im ka lind mu ne ket vend dhe ne at kohe pos familjes son nuk ka pasur asnji banor tjeter ne ferizaj pos Familjes VATA. Shum mire ma ka spjeguar. Ky vend ka edhe sekrete tjera qe ndoshta per qeshtjen ton kombetare do te duhet qe te kontaktojme njerzit kompetent ARKEOLOG dhe jam i bindur se ka ardh koha qe te zbardhim historin e fshatit vataj kur ende nuk eshte permendur ferizai fen.Bifurkacioni eshte mu tek hoteli i qujtur bifurkacion.Kanali ku shifet ne foto eshte hapur ne vitet e 2o ta per ujitjen e tokes pjellore dhe ate prej vatajve deri ne nikadin ku edhe bashkohet me rrjedhen e lumit neredimje e pjesa natyrale vazhdon rrjedhen per ka sitnica ku para 100 viteve eshte derdh ne liqenin e Sazlis. e nga liqeni i sazliz eshte rrjedha e lumit Sitnic (emerm slav duke e vorros emrin e vjeter te lumit).Nese esht i interesur ndoni person po e desherueshem eshte qe te jet person i kualifikuar per ket eshtje.do te ket ndihmen time Sami Vata Ferizaj.

    4 vlerësime mes 3

photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme