Kulla e Haxhi Zekës

Kulla e Haxhi Zekės ėshtė ndėrtuar nė mesin e shekullit XIX, me konstruksion masiv dhe ēka e bėn edhe mė specifike nė krahasim me kullat tjera tė Rrafshit tė Dukagjinit ėshtė ndėrtimi i saj prej tullave tradicionale, ndėrsa...

Lexo më shumë
Vlerëso11 vlerësime mes 3.73

Nuk ka asnjë koment


photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme