Shtëpia e Familjes Qyse

Shtėpia e Familjes Qyse ėshtė ndėrtuar nė gjysmėn e parė tė shekullit XIX. Sė bashku me shtėpinė e Familjes Bajmaku, krijonė ansamblin arkitektonik pranė bregut tė Lumbardhit, dhe simbolizojnė kėtė pjesė...

Lexo më shumë
Vlerëso1 Vlerëso mes 5

Nuk ka asnjë koment


photo
mbrapa

Ngjarjet e ardhshme