Ferizaj

Qyteti i Ferizajit gjendet në pjesën jugore të Kosovës, në anën e djathtë të magjistralës Prishtinë-Shkup, 35 km nga kryeqyteti. Komuna e Ferizajit zë 345km2, pra qyteti dhe 45 fshatrat që ka. N&

Lexo më shumë

Lokacioni: Ferizaj, në regjioni: Ferizaj

Vlerëso80 vlerësime mes 3.54

Komentet (2)

 • FERIZAJASJA(para 10 viteve)

  Flora ...a dini te shkruani shqipQenke munduar te shkruash ne gjuhen letrare mirepo ti dhe gramatika qenkeni shume shume larg ... Edhe une vij nga Ferizaj , dhe per mendimin tim nuk i meriton ky qeytet aq i bukur keto gabime drejtshkrimore.Nese ke dashur ta pershkruash Ferizajn eshte dashur te mendosh mire se cka do te shkruash dhe te mos besh gabime te tilla, dhe ka bukuri akoma me te mira se sa Piceria SYRI dhe Restorant GJYLA.....

  16 vlerësime mes 3.31
 • flora hagjiju(para 10 viteve)

  Qyteti i ferizajit eshte nje qytet shum i bukure per te vizituare sa fillime keni shtepine e kultures e cila i ngjane shtepise se moxartite ne vjen dhe vazhdime e siper ju mund ta shijoni ndertimet me te mira ne kosove te cilat gjasonje me ato ne dubaje keni shume mundesi per te kaluare nje mbremje te pa harruare duke vizituare lokalete me te mira qytet ,syri gjyla e shume pub dhe kafiteri te bukura dhe me nje stile moderne

  4 vlerësime mes 2.25

photo

 

Kah me dalë në Ferizaj

 • Bar Academy (Foto nga: Labinot Gashi)Bar AcademyAcademy njihet për shërbimin e koktejeve të njohura botërore, ishte dëshira e pronarit që përvojën e tij shumëvjeqare në... Komentet (0)
 • Ujvara (Foto nga: Labinot Gashi)UjvaraRestaurant-pishina Ujvara ka një siperfaqe mbi 4 hektar dhe posedon 4 pishina të standardeve të larta që akomodojnë të gjitha moshat. Komentet (0)
 • My cafe (Foto nga: Labinot Gashi)My cafeMy Cafe është kafiteri e dizajnuar për të akomoduar audiencë të re dhe energjike. Komentet (0)

 

Hotele dhe bujtina në Ferizaj

 

Vende tjera në këtë regjion

Ngjarjet e ardhshme